Олег Мілованов - Український політехнічний технікум

Перейти к контенту

Олег Мілованов

ВАЖЛИВЕ
УКРАЇНА
УКРАЇНСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК З АВТОРОМ САЙТУ


ЛАСКАВО ЗАПРОШУЮ !
 СПОЧАТКУ КРИМ ,...!

   Я  оприлюднюю , через сайт , деякі важливі історічні моменти , які є гордістю нашого технікуму . Мені була надана честь також закінчити технікум  більш ніж 50 років тому  (потім навчання в інституті , трудова діяльність , важка хвороба , сайт...).
   Криворізький технікум рудникової автоматики , таку назву він мав на той час , мав дуже високий рейтинг серед навчальних закладів міста (а може і найвищий) . Згідно распоряджень місцевих органів влади , кожного року  , технікум організовував роботу студентських загонів для роботи восени на сільскогосподаських роботах області ЗА РАХУНОК НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ .
   Але  технікум пішов вперед і самостійно організував роботу (керівник фізичного виховання Фролов Ю. І. та його однодумці ) , В КАНІКУЛЯРНИЙ ПЕРІОД , студентського табору в Криму (кінець 60 - початок 70 років) . Місцезнаходження загону –  Крим , маленьке селище Запрудне . Студенти виїжджали на 2,5 місяці працювати в гірських районах на плантаціях тютюну (хлопці), а дівчата працювати і у вин. підвалі урядових вин (іноді їм вдавалося робити дегустацію вин , якІ пив Леонід Брежнев і його  оточення) . Робота з 5.00 до 10.00, - обідня перерва , потім спускалися пішки з гір (5 км) прямо до моря , до Ведмідь гори , де купалися і загоряли. Зворотно вже - на автобусі. Дисципліна була найсуворіша, - при порушенні режиму порушник відраховується негайно. Мені пощастило працювати командиром одного із взводів (, Начальник табору  -  Фролов Ю.І. , його заступник з політичної роботи -  Голєв П.О. , командир І взводу --  Грузин М.С. , командир ІІ взводу  - Чернишенко І.М. . Табір був укомплектований 3-ма взводами, приблизно 100 чоловік загальною чисельністю.) Охочих працювати і відпочивати в Криму було дуже , дуже багато ...
  Було так :  Спортивні досягнення - на першому місті КТРА  (в технікумі навчались чемпіони Європи , призери чемпіонатів світу і Європи , чемпіони України , ... , а переможців міських змагань , - як грибів після дощу ) , художня самодіяльність - на першому місті  КТРА , робота студентських загонів в Криму - тільки КТРА , золоті та срібні медалі  на виставці досягнень народного господарства у Москві  - і знову  КТРА !!! ...
  З технікумом міг конкурувати тільки КРАУС (зараз авіаційний коледж) , але в КРАУСі , на той час , не займалися дівчата . Тепер ви розумієте чому  досі технікум має і другу назву - КТРА !
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ І ЗОНА ВІДПОЧИНКУ СТУДЕНТІВ ТЕХНІКУМУ
 ..., А ПОТІМ ПІВНІЧ !

   Студентський будівельний загін «Альтаір-75». Структура управління загоном: загальна чисельність загону складала 36 чоловік , командир загону, комісар загону, майстер (випускниця будівельного факультету КГРИ), лікар загону (кандидат медичних наук , доцент Дніпропетровського медичного інституту). Кухарями загону працювали дві дуже скромні дівчата, студентки Криворізького харчового технікуму. До складу загону було зараховано в’єтнамського стажора Чінь Хуан Маня (який в цей час працював стажором - викладачем гірничих дисциплін в нашому технікуму) , для вивчення  передового досвіту організації роботи студенческих будівельних загонів . Тому роботу загону дуже ретельно контролював ЦК Комітет комсомолу Радянського Союзу .
 В період формування загону я літав в Тюмень для вибору і укладення договору з будівельною організацією, їх перелік мені було запропоновано тюменьскім обласним штабом СБЗ .
   Тюмень - столиця «деревень», територія області в 2,5 рази більше території України, а населення дорівнювало (як і зараз) , приблизно , населенню Києва. Тюмень будувала  Україна.
   Хлопцям, які пройшли студентські загони потрібно ставити пам'ятники і в Тюмені теж . Робота по 12-16 годин на добу і не однієї скарги на втому. Були білі ночі (точніше сірі)...
  Ще одна дуже важлива деталь: Своїми досягненнями технікум заслужив , і будівельні загони навчальних закладів міста  урочисто відправляли для роботи на Півночі перед будівлею нашого технікуму, на проїжджій частині вулиці (дорога була перекрита), під музику духового оркестру . Кожний загон відправлявся з офіційним Прапором навчального закладу . Кожний загін мав свою форму кольору хакі ,  вони були усі розмальовані , як машини на авторалі  Париж - Джакарта ! Студентські будівельні загони були урочисто вишуковані   для урочистостей . Було багато побажань і настанов !  Проводжаючих було дуже багато , -  відправлення загонів на автобусах в м . Дніпропетровськ, де комплектувався спеціальний ешелон студентських будівельних загонів . Вагони плацкарні , дуже старенькі , розташовувались на 3-х полках. Ешелон - біля 50 вагонів (при русі ешелону у вагонах так бовтало , що  було  важко держати рівновагу) ... , а  я передав загон нашому комісару і приступив до виконанню обов’язків старшого чергового по ешелону , на весь час його руху - безпека на першому місті , - життя багато чому вчить  !

  Три доби в дорозі і здрастуй ПІВНІЧ -75 !!! , а в цей час Кривий Ріг відзначав 200 - річчя від дня свого заснування !

КОМІСАР ЗАГОНУ "АЛЬТАІР-75" З ПРАПОРОМ ТЕХНІКУМУ

За підсумками роботи загін "Альтаір - 75" був нагороджений Почесною грамотою ЦК комсомолу СРСР , а студентський загін , у повному складі , з піднесеним настроєм і Прапором технікуму прибув додому !
ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК З АВТОРОМ САЙТУ

© Copyright 2013-2019. Олег Мілованов.  Всі права захищені

Назад к содержимому